About Us

Jun

Urzad Lotnictwa Cywilnego wydal certyfikat kwalifikacji symulatora lotu wyprodukowanego przez Tech Sim

24 czerwca 2016 roku Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał certyfikat kwalifikacji szkoleniowego urządzenia symulacji lotu wyprodukowanego przez Tech Sim Sp. z o.o., znajdującego się w IBEX U.L. w Warszawie.

Symulator w IBEX U.L. jest pierwszym urządzeniem w ofercie Spółki, który uzyskał tego typu certyfikację.

Jesteśmy zadowolonymi z postępu, którego dokonaliśmy, tym certyfikatem udowadniamy, że nasze produkty są gotowe i dostępne dla naszych klientów – powiedział Wojciech Sienkiewicz, Prezes Zarządu Tech Sim. To jest ważny moment i znaczące osiągnięcie dla Spółki i całego zespołu. Certyfikacja umożliwia podjęcie rozmów ze szkołami lotniczymi, które czekały na potwierdzenie możliwości szkoleniowych naszych produktów. – dodał.

Symulator proceduralny klasy FNPT II pozwala na niezwykle realistyczne oddanie doznań występujących w prawdziwym samolocie. Certyfikowana konfiguracja urządzenia posiada deskę samolotu Cessna C182T z glass cockpit klasy Garmin G1000. Dzięki certyfikacji możliwe będzie prowadzenie szkolenia lotniczego na samolocie jednosilnikowym, w tym szkolenia z zakresu procedur awaryjnych, lotów na instrumenty czy też lotów nocnych.

Zgodnie z wytycznymi wg europejskich przepisów lotniczych (EASA) PART FCL, w trakcie szkolenia kandydata do licencji lotniczych, użycie symulatorów jest dozwolone w następujących wymiarach czasu: PPL(A) – 5 godzin, IR(A) SE – 35 godzin, IR(A) Me – 40 godzin, VFR NOC – 3 godziny, CPL(A) – 10 godzin. Ważnym argumentem jest fakt, że szkolenia symulatorowe mogą być przeprowadzane bez względu na warunki pogodowe oraz że godzina szkolenia na symulatorze jest tańsza niż w samolocie.

IBEX U.L. Sp. z o.o.
ul. Księżycowa 3, 01-934 Warszawa
Polska

Tech Sim Sp. z o.o.
Sprzedaż – Paweł Maj tel +48 733 600 850

ibex_cert_1